home

InformacjeNOWOŚCI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE Z "NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA"AKCJA CZYTELNICZA 2019

NOWOŚCI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE
Informujemy, że w bibliotece szkolnej dostępne są nowe książki. Wszystkich chętnych zapraszamy do czytania. Lista nowości w zakładce NOWOŚCI

NOWE LINKI DLA MATURZYSTÓW
Nowe ciekawe linki dla maturzystów:
www.gramizdam.pl
www.gieldamaturalna.pl

NOWY PORTAL DLA MATURZYSTÓW
Dane w portalu oparte są na aktualnych danych systemu informacji o szkolnictwie wyższym POL-on, ocenach kierunków studiów Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz informacjach przesłanych przez uczelnie. www.wybierzstudia.nauka.gov.pl.

CIEKAWY LINK
Interesują Cię polskie filmy fabularne? Warto TUTAJ zajrzeć!

KOLEJNE NOWOŚCI W BIBLIOTECE
Informujemy, że w bibliotece szkolnej pojawiły się kolejne nowe książki. Lista nowości w zakładce NOWOŚCI.

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
Informujemy, że w bibliotece szkolnej dostępne są nowe książki. Wszystkich chętnych zapraszamy do czytania. Lista nowości w zakładce NOWOŚCI.

MATEMATYKA WYCHODZI NA PRZERWĘ
Do prezentacji językowych, w tym roku szkolnym, dołaczyła matematyka. Zachęcamy do oglądania na przerwach!


PROMUJEMY PODLASIE
W ramach promowania środowiska lokalnego, w naszej bibliotece są dostępne materiały na temat Podlasia. Zapraszamy zainteresowanych, jednocześnie zwracamy się z prośbą o przekazywanie materiałów na temat atrakcji Podlasia. Będą one oznaczane specjalnym logo, a dostępne na przeznaczonej do tego celu półce w bibliotece.


JĘZYKI WYCHODZĄ NA PRZERWĘ
Codziennie przez kilka godzin na holu I piętra można doskonalić swoje umiejętności komunikacji w 5 językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i łacińskim. Prezentacje zawierają słowa, wyrażenia, idiomy, trudne frazy językowe. Zachęcamy do oglądania!


NOC MUZEÓW 201323 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
Światowy Dzień Książki to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. W 1926 roku wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andrés. 23 kwietnia jest tam świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. 23 kwietnia to również symboliczna data dla literatury światowej. W tym dniu, w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Shakespeare i Inca Garcilaso de la Vega. Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo. 22 kwietnia 2012 o godzinie 17:00 w różnych punktach Polski, spotkano się by wspólnie przeczytać fragment wybranej książki. FRAGMENT KSIĄŻKI

NOC MUZEÓW 2012


DNI SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ 2012


X FESTIWAL NAUKI I SZTUKI - 2012


NARODOWE CZYTANIE 'PANA TADEUSZA'


top